Úkol

print()

01/20>

Krython je interaktivní aplikace určená k výuce základů programování v jazyce Python verze 3. Její název je složeninou slova Python a jména androida z britského sci-fi sitcomu Červený trpaslík - Kryton. Kryton tě provede všemi úkoly. Až se ti podaří je splnit, získáš diplom.

První, co tě naučí, je jednoduchý výpis textového řetězce (v programování označovaného jako datový typ string). K tomu použijeme funkci print().

!
Tato bublina slouží pro doplňující poznámky.
V editoru níže jsou ukázky kódu s vysvětlivkami. Do okna EDITOR budeš vepisovat kód spustitelný kliknutím na šipku vpravo nahoře. Pokud si nebudeš vědět rady, otazníkem si nech zobrazit nápovědu. Výsledek programu se vypíše v okně VÝSTUP. Až dojdeš ke správnému výsledku, odemkne se další úkol. Nemusíš se bát, odemknuté úkoly na tomto PC zůstanou uložené.
# Toto je komentář. Je nespustitelný a slouží k popisu kódu. # Příkazy z tohoto okna si můžeš zkopírovat do EDITORU a vyzkoušet si je. # Tyto příkazy vypíšou obsah závorek na samostatné řádky. Řětězec uvnitř musí být ohraničený uvozovkami. print('Ahoj,') print('jmenuji se Kryton.') # Parametrem end nahradíme 'skok na další řádek' jiným znakem, například mezerou. Výsledek se tak vypíše na jeden řádek. Vyzkoušej si i jiné znaky. print('Ahoj,', end = ' ') print('jmenuji se Kryton.')
?
Napiš kód, který vypíše plné jméno Krytona, tedy DDDN-LYMZ.

Kód

Editor

Kód

Výstup

>